Sobotka by sa mal vrátiť, Backes chce v St. Louis zostať

Podľa Andyho Stricklanda z televízie Fox Sports Midwest by mal čoskoro český útočník Vladimír Sobotka oznámiť svoj návrat do NHL.

Sobotka opustil St. Louis Blues po sezóne 2013/14 a ostatné dva ročníky absolvoval v KHL, kde v drese Avangardu Omsk nazbieral 72 bodov v 97 zápasoch. Ak sa rozhodne do NHL vrátiť, bude to v drese Blues.

Práve tím z Missouri totiž stále vlastní jeho práva. Výsledkom arbitrážneho súdu, ktorý sa konal pred dvoma rokmi, totiž bola jednoročná zmluva s platom 2,725 milióna amerických dolárov. Po absolvovaní tohto kontraktu by sa Sobotka stal neobmedzeným voľným hráčom.

Ako to bude s Backesom?

Či uvidíme v drese Blues v budúcej sezóne aj útočníka Davida Backesa, to je zatiaľ ešte stále otázne. Kapitán tímu však prezradil, že chce v St. Louis zostať aj v budúcnosti. Doteraz za iný tím nehral a hrať ani nechce.

Tridsaťdvaročný Američan nosí na drese kapitánske „céčko“ od sezóny 2011/12 a okrem svojich vodcovských schopností pomáha tímu aj fyzickou hrou a ofenzívou. Po tejto sezóne sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

Backes v tomto ročníku zaťažoval platový rozpočet sumou 4,5 milióna dolárov a na trhu s voľnými hráčmi by bolo dostatok záujemcov o jeho služby. V ostatných piatich sezónach zakaždým pokoril 20-gólovú hranicu.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 29. 05. 2016 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL