Manning sa dohodol s Flyers na novej zmluve

Tím Philadelphia Flyers sa v utorok dohodol na predĺžení spolupráce aj s posledným obmedzeným voľným hráčom. S obrancom Brandonom Manningom podpísal dvojročnú zmluvu, čím sa obe strany vyhli arbitráži.

Dvadsaťšesťročný Kanaďan mal naplánované arbitrážne konanie na budúci utorok. Podľa CSN Philly aj Elliotta Friedmana z televízie Sportsnet zarobí v rámci nového kontraktu spolu 1,95 milióna amerických dolárov.

Manning má za sebou prvú plnú sezónu v drese Flyers, ktorým sa upísal ako nedraftovaný voľný hráč v novembri 2010. Strelil v nej svoj prvý gól v NHL, keď 21. marca rozhodol o výhre nad NY Islanders (4:1). V 56 dueloch nazbieral aj šesť asistencií, pričom priemerne hrával vyše 16 a pol minúty na zápas.

Rodák z Prince George absolvoval doposiaľ 77 zápasov v zámorskej profilige s bilanciou gól a jedenásť prihrávok. Šesť duelov odohral aj v play-off. V rokoch 2013 a 2015 bol účastníkom Zápasu hviezd AHL.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 27. 07. 2016 | Rubrika: Správy z NHL