Gagner podpísal ročný kontrakt s Blue Jackets

Kanadský center Sam Gagner, ktorý bol neobmedzeným voľným hráčom, podpísal v pondelok jednoročnú zmluvu v hodnote 650 000 amerických dolárov s tímom Columbus Blue Jackets.

Čoskoro dvadsaťsedemročný rodák z ontárijského Oakville má za sebou sezónu, v ktorej odohral 53 zápasov v drese Philadelphie. Strelil v nich osem gólov a pridal rovnaký počet asistencií.

Pre Gagnera, ktorý bol šestkou draftu v roku 2007, bude Columbus štvrtým zamestnávateľom v NHL po Edmontone, Arizone a Philadelphii. Doteraz v lige odohral 615 stretnutí, v ktorých zaznamenal 352 bodov za 124 gólov a 228 asistencií.

Najlepšie mu zatiaľ vyšiel nováčikovský ročník, v ktorom zaregistroval 49 bodov v 79 dueloch. Počas deväťročnej kariéry nenazbieral už v žiadnej sezóne viac bodov. Doteraz je jeho vrcholom osembodový zápas z 2. februára 2012, keď strelil Chicagu štyri góly a pridal štyri asistencie.

„Som hladný po úspechu tak, ako som nikdy predtým nebol. Som motivovaný zažiť úspech a myslím si, že padne vhod prísť do Columbusu, v ktorom každý cíti, že v ostatnej sezóne nehral tak dobre ako mohol. Sme odhodlaní a tešíme sa, že ukážeme mnohým ľuďom, čo v nás je. Bude to vzrušujúca výzva pre nás všetkých,“ poznamenal Gagner pre tímovú stránku.
Autor: Jozef Struhár | Vydané: 02. 08. 2016 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL