Krejčí vynechá Svetový pohár, zahrá si na ňom Červenka

David Krejčí sa nestihne dať zdravotne do poriadku po aprílovej operácii ľavého bedra, a tak vynechá Svetový pohár. Je to zlá správa pre Český hokejový zväz, ktorý by mal oznámiť jeho náhradu najneskôr v nedeľu.

Tridsaťročný útočník Bostonu Bruins dúfal, že sa stihne z operácie včas zotaviť. Pôvodne sa síce jeho návrat do akcie očakával až po piatich mesiacoch, no už v polovici augusta začal opäť korčuľovať. Turnaj však napokon vynechá.

„Je to pre nás veľká strata. Mal byť naším kľúčovým hráčom, prvým alebo druhým centrom. A odkedy nám chýba ofenzívny obranca do presiloviek, mal byť veľmi dôležitým hráčom aj na tomto poste,“ povedal tréner Martin Ručinský pre portál iDNES.

Český tím otvorí svoj tréningový kemp pred Svetovým pohárom v pondelok v pražskej O2 Aréne. Prípravu odštartuje 8. septembra v Moskve zápasom proti Rusku, turnaj v Toronte začne 17. septembra súbojom proti domácej Kanade.

DOPLNENÉ o 17:34: Krejčího nahradí v zostave Česka Roman Červenka, ktorý v minulej sezóne pôsobil v Chomutove v najvyššej domácej súťaži. So 61 bodmi v 49 zápasoch ovládol tímové bodovanie.

Tridsaťročný center strávil takmer celú kariéru v KHL, vlani získal s Petrohradom Gagarinov pohár. V NHL odohral iba 39 duelov v sezóne 2012/13 za Calgary Flames. Na konte má aj titul majstra sveta z roku 2010.

„David Krejčí mal byť jedným z našich kľúčových hráčov, ale jeho zdravotný stav mu nedovolil zúčastniť sa turnaja,“ vyhlásil o neúčasti Krejčího na Svetovom pohári tréner národného tímu Česka Josef Jandač.Autor: Marián Masaryk | Vydané: 03. 09. 2016 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL