Švédsky útočník Minnesoty Joel Eriksson Ek nemohol streliť svoj prvý gól v NHL skôr. Dokázal to z prvej strely na bránu pri ligovom debute. Bol to však jediný presný zásah jeho tímu pri prehre s New Jersey.

Congratulations to @ErikssonEk on his first @NHL goal. #mnwild pic.twitter.com/AYCMjs5xZp

— Minnesota Wild (@mnwild) October 23, 2016

Devätnásťročný center, ktorého Wild draftovali v tomto roku z 20. pozície, skóroval presne po minúte druhej tretiny. Poslal svoj tím do vedenia 1:0, ale Devils zvíťazili 2:1 po predĺžení. Stal sa siedmym hráčom v klubovej histórii, ktorý skóroval pri debute v NHL.

„Samozrejme, je to splnený sen pre každého hráča, ktorý sa raz dostane do NHL. Pri mojom góle som mal pocit, že puk letí do brány spomalene,“ opísal Eriksson Ek svoj prvý kariérny míľnik.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 23. 10. 2016 | Rubrika: Video