Dva zápasy, dva prvé góly v NHL. Mladíkom v tíme Columbus Blue Jackets sa v tejto sezóne darí. V nedeľnom zápase to dokázal obranca Scott Harrington, ktorý prispel k výhre 7:6 po predĺžení nad Ottawou.

GREAT SCOTT #1 pic.twitter.com/7LMI2vhfSi

— ColumbusBlueJackets (@BlueJacketsNHL) January 23, 2017

Dvadsaťtriročný rodák z Kingstonu vyrovnával v 11. minúte stav na 2:2 svojím premiérovým gólom v NHL. Potreboval naň odohrať 31 duelov. Pridal k nemu asistenciu a zaznamenal svoj prvý viacbodový zápis v kariére.

„Bol to rozhodne šialený večer, aj keď takto sme si to nepredstavovali. O našej výhre rozhodla sila kolektívu. Druhá tretina nám nevyšla a v tretej sme to chceli napraviť. Víťazstvo je pre nás sladkou odmenou za snahu,“ povedal pre CP Harrington, ktorého sledovali v hľadisku rodičia i sestra .

Harrington si pripísal tretí bod v šiestom zápase sezóny, prvý za asistenciu získal v sobotu proti Caroline. Premiérový bod v NHL zaznamenal v minulom ročníku v drese Toronta, v lige však debutoval ešte o rok skôr v Pittsburghu.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 23. 01. 2017 | Rubrika: Video