Boninov herecký výkon obral Capitals o šancu na zvrat + video

Blížil sa záver štvrtého zápasu série medzi Pittsburghom a Washingtonom. Capitals prehrávali 2:3 a už sa pripravovali na odvolanie brankára v snahe vyrovnať stav so šiestimi korčuliarmi. Zabránilo im v tom však sporné vylúčenie.

Necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny poslali rozhodcovia na trestnú lavicu T. J. Oshieho za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou. Tá podľa nich zasiahla Nicka Bonina do tváre, čo hráč naznačil gestom – chytil sa za tvár a zaklonil hlavu.

Na spomalenom zábere je však dobre vidieť, že Oshieho hokejka sa Boninonej tváre nedotkla a išlo teda o filmovanie. Treba však uznať, že vyletela vysoko. Capitals následne hrali do konca zápasu v oslabení a aj po odvolaní brankára bol počet hráčov na ľade vyrovnaný.

Pittsburgh si už bez problémov udržal jednogólový náskok a po výhre 3:2 vedie v sérii 3-1 na zápasy. Boninova herecká vložka tak mohla ovplyvniť výsledok a možno aj celú sériu, keďže znamenala vylúčenie súpera v kľúčovej fáze zápasu za tesného stavu.