Scandella dostal od NHL najvyššiu možnú pokutu

Obranca Buffala Sabres Marco Scandella si v utorkovom zápase proti Pittsburghu zarobil. Za svoj zákrok na útočníka Patrica Hörnqvista mu NHL dodatočne udelila pokutu 5 000 amerických dolárov.

Oddelenie hráčskej bezpečnosti potrestalo Scandellu za seknutie Hörnqvista obomi rukami v strede duelu. Švédsky útočník však tiež dostal od rozhodcov dve trestné minúty, pretože pri rovnakom súboji sa dopustil nedovoleného bránenia.

Po zápase mal väčšiu radosť Hörnqvist, ktorý prispel gólom a asistenciou k výhre Penguins 5:4 po predĺžení. Scandella, ktorý bol najvyťaženejším hráčom duelu (26:34), si okrem menšieho trestu v hre pripísal na konto jednu asistenciu.

Scandella príde o najvyššiu možnú sumu z platu podľa platnej kolektívnej dohody. Peniaze z nej skončia na účte Hráčskeho rezervného fondu. Veľmi mu chýbať nebudú, keďže v tejto sezóne zarába 4 milióny dolárov.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 16. 11. 2017 | Rubrika: Správy z NHL