Na odpis? Kdeže. Staal ukazuje, že je stále platným hráčom

Podľa trénera Brucea Boudreaua bol odpisovaný príliš skoro. Skúsený center Eric Staal zažíva v Minnesote, najbližšom tíme NHL k jeho rodnému mestu, veľké znovuzrodenie. Po minulej sezóne sa mu darí aj v tej aktuálnej.

Tridsaťtriročný rodák z ontárijského Thunder Bay ukazuje, že minulá sezóna nebola žiadna náhoda. Aktuálne je najproduktívnejším hráčom Wild s 26 bodmi v 29 zápasoch. Doteraz strelil 12 gólov a pridal 14 asistencií.

Keď Staal podpisoval s Minnesotou trojročnú zmluvu za 10,5 milióna amerických dolárov, mal za sebou najhoršiu sezónu za viac ako dekádu. Mnohí verili, že už má to najlepšie za sebou. V prvom roku od príchodu do St. Paul však dokázal nazbierať 28 gólov a 65 bodov v 82 zápasoch.

V tejto sezóne sa pre Minnesotu ukazujú ako dôležité nie len jeho produktivita, ale aj všestrannosť. Dokáže hrať vo všetkých situáciách, čo pomáha tímu pri zraneniach kľúčových útočníkov. Jeho vodcovské schopnosti sú ďalším plusom.

„Jedna skvelá vec na Ericovi je to, že už som ho mal vo všetkých možných kombináciách a ani raz sa nesťažoval. Ani raz. Vždy hovorí: ´Čokoľvek je dobré pre tím, to urobím.´ V mojej kariére som tak veľa takých hráčov nezažil,“ povedal Boudreau pre ligový web.

Staal získal s Carolinou Stanleyho pohár v roku 2006, v jeho druhej sezóne v drese Hurricanes. Odvtedy s tímom postúpil do play-off len raz a keď bol ešte k tomu aj kapitánom, dosť to na neho doliehalo. V tomto mu výmena prospela.

V Minnesote prišiel do iného prostredia. Od začiatku sa s ním počítalo do prvého útoku, ale nemusel nosiť kapitánske „céčko“. Navyše, tím už bol zabehnutý a v posledných rokoch je pravidelným účastníkom bojov o Stanleyho pohár.

„Keď nepostupujete do play-off tak často ako to bolo u nás v Caroline, ťaží vás to. Je to náročné, keď sa snažíte robiť to najlepšie čo dokážete, aby ste uspeli, ale nefunguje to,“ priznal Staal.

„Príchod sem a pripojenie sa k etablovanému mužstvu, ktoré pravidelne hráva v play-off, mi umožňuje robiť si svoje veci a byť samým sebou. Je to tu určite iné a povedal by som, že jednoduchšie. Užívam si to tu.“


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 12. 2017 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL