Vanek zaznamenal prvý hetrik po viac než troch rokoch + video

Rakúsky útočník Thomas Vanek mal už pred utorkovým zápasom na konte deväť hetrikov, ale posledný ešte z roku 2014. Montrealu strelil desiaty a pridal asistenciu, ale jeho Vancouver napriek tomu prehral doma 5:7.

Tridsaťtriročný krídelník otvoril skóre duelu v 12. minúte v presilovej hre. V 35. minúte vyrovnával stav na 2:2 a 65 sekúnd pred koncom tretej tretiny ho znižoval na 5:6. Stal sa prvou hviezdou zápasu. Posledný hetrik strelil ešte 18. marca 2014, zhodou okolností tiež proti Canadiens.

„Snažili sme sa, čo je dobré znamenie do budúcna, ale keď inkasujete šesť či sedem gólov, nevyhráte,“ povedal Vanek, ktorý si rozšíril konto na 10 gólov a 22 bodov v jeho prvých 35 dueloch v drese Canucks.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 20. 12. 2017 | Rubrika: Video