Carter vsietil prvý hetrik po piatich rokoch a dosiahol dva míľniky + video

Jeff Carter bol strojcom štvrtkového domáceho víťazstva Los Angeles 3:2 nad Arizonou. Strelil rozhodujúce tri góly a zaznamenal šiesty hetrik v kariére. Navyše, dosiahol dva významné míľniky.

Tridsaťtriročný center dvakrát zmazal náskok súpera. V závere prvej tretiny vyrovnal stav na 1:1 a v strede duelu na 2:2 v presilovej hre. Tretí a zároveň víťazný gól vsietil v 56. minúte. Zavŕšil ním prvý hetrik v základnej časti od 14. marca 2013 proti Nashville.

Rodák z kanadského Londonu prekonal hranicu 350 gólov v 900. zápase NHL. Jeho prvý hetrik od 21. mája 2014 z play-off proti Chicagu bol zároveň 190. v klubovej histórii. Rozšíril si ním konto na 13 gólov a 20 bodov v 23 dueloch sezóny.

Carter, ktorý vynechal väčšinu ročníka po októbrovej operácii členka, bodoval v posledných štyroch zápasoch (5+2). V NHL dokopy nazbieral 670 bodov v dresoch Kings, Blue Jackets a Flyers.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 30. 03. 2018 | Rubrika: Video