Reinhart strelil druhý hetrik v NHL a vyrovnal si osobné maximá + video

Mladý útočník Buffala Sam Reinhart bol jedným z rozhodujúcich hráčov Buffala pri výhre 7:4 nad Nashville. Strelil tri góly, vrátane víťazného a stal sa prvou hviezdou zápasu po jeho druhom hetriku v kariére.

Dvadsaťdvaročný kanadský center využil v posledných piatich minútach druhej tretiny dvakrát päťminútovú presilovku a otočil stav z 3:4 na 5:4. Druhý gól bol zároveň rozdielový. Tretí pridal v záverečnej tretine, keď spečatil triumf Sabres.

Reinhart potreboval na druhý hetrik v NHL päť striel na bránu. Prvý zaznamenal 10. januára 2016 pri výhre 4:2 nad Winnipegom. S 23 gólmi i 47 bodmi si vyrovnal osobné rekordy z predošlých dvoch sezón.

Rodák z Britskej Kolumbie a draftová dvojka z roku 2014 má za sebou už 245 zápasov v zámorskej profilige s bilanciou 63 gólov a 74 asistencií. V slabučkom tíme však nazbieral doposiaľ aj 39 mínusových bodov.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 01. 04. 2018 | Rubrika: Video