Vo Vegas si sľubujú veľa od dua Stastny-Pacioretty

Tím Vegas Golden Knights mal v minulej sezóne jednu z najlepších ofenzív. Tú však opustili James Neal a David Perron, a tak sa generálny manažér George McPhee pokúšal nahradiť ich. Podarilo sa mu to skvelo, keď získal Paula Stastnyho a Maxa Paciorettyho.

„Cítili sme, že máme pár dier v druhej formácii a chceli sme získať pár skutočne dobrých obojsmerných hráčov, ktorí by dokázali hrať vo všetkých situáciách. Stastny aj Pacioretty to dokážu,“ povedal McPhee pre Sportsnet.

Stastny podpísal s Golden Knights ako voľný hráč trojročnú zmluvu za 19,5 milióna amerických dolárov. Paciorettyho získal tím výmenou z Montrealu a následne s ním podpísal novú štvorročnú zmluvu s ročným platom 7 miliónov amerických dolárov.

„Vždy sme boli v tíme USA spoluhráčmi v útoku. Naše ženy sú priateľky, naši rodičia sú priatelia, my sme priatelia, máme medzi sebou chémiu. Je to veľmi spoľahlivý center, ktorý sa stará o svoj koniec, spomaľuje hru, získava a rozdáva puky, preto ma to k nemu ťahá a preto s ním rád hrám,“ prezradil Pacioretty.

Obaja si teraz zahrajú spolu aj vo Vegas, pretože hlavný tréner Gerard Gallant nechce rozdeliť prvú formáciu v zložení Jonathan Marchessault, William Karlsson a Reilly Smith, ktorej sa vlani mimoriadne darilo.

„Pacioretty a Stastny sú dvaja skutočne dobrí priatelia, ktorí spolu hrali v niektorých výberoch Spojených štátov amerických. Dúfame, že sa aj u nás dajú opäť dokopy,“ skonštatoval McPhee.

„Keď potrebujete gól, sú na ľade. Ak bránite vedenie, sú na ľade. Obaja dokážu hrať v presilovkách, ale dokážu aj brániť v oslabeniach, takže ich využitie bude veľké.“


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 27. 09. 2018 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL