32. tím, vitaj v NHL! Rada guvernérov dala Seattlu zelenú

Sea Island v štáte Georgea sa v utorok stal dejiskom hlasovania Rady guvernérov NHL o osude záujemcov o pritiahnutie ligy do Seattlu. A hlasovanie dopadlo tak ako sa očakávalo – súťaž sa rozšíri na 32 tímov.

Sto rokov po tom, čo hokejový tím zo Seattlu získal Stanleyho pohár, jednohlasne zvolili vrchní zástupcovia 31 tímov NHL mesto z pacifického severozápadu Spojených štátov amerických za nového člena kanadsko-americkej profiligy.

Novinárov o tom informoval ligový komisár Gary Bettman, ktorý tiež oznámil, že nový klub začne hrávať v sezóne 2021/22.

Schválený bol aj presun tímu Arizona Coyotes do Centrálnej divízie, aby tak uvoľnil miesto Seattlu v Pacifickej divízii, v ktorej bude mať geografickú rivalitu najmä s tímom Vancouver Canucks. V Západnej konferencii tak vznikne aj želaná rovnováha v počte tímov.

Seattle je mesto, ktoré sa dynamicky rozvíja. Leží len 160 km od hranice s Kanadou a má viac ako 700 000 obyvateľov, pričom metropolitnú oblasť obýva viac ako 3,7 milióna ľudí.

Prvýkrát sa s ním NHL začala spájať ešte v roku 1974, ale problémom bolo hľadanie financií na vstupný poplatok. V ostatnom období táto myšlienka ožila v roku 2007, teda rok pred odchodom tímu NBA.

Investorská skupina, ktorá uspela v snahe priviesť NHL do mesta, je vedená miliardárom Davidom Bondermanom a filmovým producentom Jerrym Bruckheimerom. Významne v procese pomáhali aj David Wright, Tod Leiweke, Tim Leiweke a ďalší menší partneri.

Investori ešte tento týždeň zaplatia lige prvú splátku vstupného 650-miliónového (v dolároch) poplatku, ktorá by mala byť na úrovni medzi 200 a 300 miliónmi dolárov. Aktuálne tiež musia dohliadnuť na to, aby renovácia KeyArény prebehla bez zdržaní. Rozšírovací draft sa uskutoční v júni 2021.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 04. 12. 2018 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL