Hörnqvist strelil najrýchlejší hetrik v histórii Penguins + video

Švédsky útočník Patric Hörnqvist v utorok čistým hetrikom sám zariadil výhru Pittsburghu 6:3 nad Coloradom. Tri góly však strelil rýchlejšie než ktorýkoľvek hráč v celej histórii Penguins. Zaslúžene sa stal prvou hviezdou zápasu, v ktorom si pripísal aj asistenciu.

„Posledné dva góly padli so šťastím. Niekedy máte také dni, že puk vám vždy pristane na hokejke a vy nemusíte ani premýšľať, len strieľať,“ povedal skromne 31-ročný krídelník, ktorého tri góly za 2 minúty a 47 sekúnd sú najrýchlejšie v klubovej histórii. Vyrovnal nimi zápis Žigmunda Pálffyho (3. marec 1996, Islanders) na 21. mieste ligovej histórie.

Hörnqvist v tretej tretine prelomil nerozhodný stav 3:3 v presilovej hre a potom pridal ďalšie dva góly, aby zaznamenal svoj tretí hetrik v NHL. Prvé dva strelil 29. februára 2016 proti Arizone (6:0) a 13. apríla 2016 proti Rangers (5:2). Rozšíril si konto na 12 gólov a 19 bodov v 23 zápasoch sezóny.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 05. 12. 2018 | Rubrika: Video