Patrick Kane strelil prvý hetrik po takmer dvoch rokoch + video

Patrick Kane zaznamenal svoj siedmy hetrik v NHL, ktorým doviedol Chicago k výhre 5:2 nad Minnesotou. Stal sa druhou hviezdou zápasu, v ktorom tiež dosiahol 20-gólovú hranicu. Podarilo sa mu to zatiaľ v každej sezóne v kariére.

Tridsaťročný rodák z Buffala skóroval raz v každej tretine. V piatej minúte otvoril skóre duelu, v 24. minúte strelil víťazný gól v presilovke a pol minúty pred koncom tretej tretiny trafil prázdnu bránu. Predĺžil si bodovú sériu na šesť zápasov.

Kane vsietil piaty hetrik v základnej časti NHL, celkovo siedmy a prvý od 3. januára 2017 proti Pittsburghu (4:1). Hranicu 20 gólov dosiahol aj v jeho 12. sezóne v lige, čo dokázal ako tretí hráč v klubovej histórii po Stanovi Mikitovi (14) a Bobbovi Hullovi (13).

Draftová jednotka z roku 2007 je po 39 zápasoch sezóny lídrom Blackhawks v počte gólov (20), asistencií (27) i bodov (47). V 861 dueloch kariéry nazbieral Kane už 875 bodov (332+543).

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 28. 12. 2018 | Rubrika: Video