Andrew Shaw zaznamenal prvý hetrik v kariére + video

Kanadský útočník Andrew Shaw odohral v utorok svoj najlepší zápas v kariére. Zaznamenal v ňom prvý hetrik, ktorým prispel k vysokej výhre Montrealu 8:1 v Detroite. Vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

Dvadsaťsedemročný tvrdý krídelník strelil už v 23. minúte víťazný gól na 2:0. Druhý pridal v závere druhej tretiny, keď zvyšoval náskok Canadiens na 6:1. Hetrik zavŕšil v 58. minúte, keď uzavrel skóre zápasu.

„Všetko, čo som dnes dosiahol, bolo ich zásluhou. Snažil som sa byť na správnych miestach a oni mi tam posielali puky,“ vyzdvihol Shaw spoluhráčov Maxa Domiho a Jonathana Drouina. Obaja asistovali pri dvoch jeho góloch, pričom Domi mal v zápase bilanciu 2+3 a Drouin 0+4.

„Mal som už pár dvojgólových zápasov, takže je to naozaj dobrý pocit streliť aj ten tretí gól. Pre náš všetkých to bol skvelý večer,“ dodal Shaw, ktorý si rozšíril konto na 16 gólov a 33 bodov v 45 zápasoch sezóny. Štyri góly a šesť bodov mu chýbajú na vyrovnanie osobných maxím z ročníka 2013/14.

Rodák z Belleville odohral v NHL 486 duelov základnej časti so ziskom 219 (108+111) bodov a 522 trestných minút v drese Montrealu a Chicaga. V rokoch 2013 a 2015 vyhral s Blackhawks Stanleyho pohár.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 27. 02. 2019 | Rubrika: Video