Oilers prišli o Klefboma, Benning schytal úder do hlavy + video

Tím Edmonton Oilers v pondelok zdolal New York Rangers 3:2, ale dôležité víťazstvo si vyžiadalo obete. Obanca Oscar Klefbom nedohral zápas pre zranenie, kým ďalší obranca Matt Benning sa stal obeťou tvrdého zákroku.

Klefbom opustil duel už v 12. minúte po tom, ako ho obranca Rangers Brendan Smith trafil pukom do slabín. Tréner Ken Hitchcock sa po zápase vyjadril o jeho stave: „Viac budeme vedieť zajtra (v utorok), ale myslíme si, že bude v poriadku.“

Ouch. Oscar Klefbom's swedish meatballs gets hit by the puck. #Oilers pic.twitter.com/NdU8lYm0gO

— OILERZ (@oilerzmedia) March 12, 2019

V úvode tretej tretiny musel zamieriť do šatne aj Benning, ktorého nešetrne zasiahol do hlavy útočník Connor Brickley. Dostal za to od rozhodcov menší trest v hre a ďalších päť trestných minút si vyslúžil za nasledujúcu bitku s Kyleom Brodziakom.

Benning sa neskôr vrátil do hry a stal sa treťou hviezdou zápasu. V prvej tretine strelil gól Edmontonu na 2:0. Po zákroku Brickleyho musel prejsť ligovým protokolom pre prípady otrasu mozgu.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 12. 03. 2019 | Rubrika: Správy z NHL