Ovečkin a Malkin dosiahli vo vzájomnom zápase veľké míľniky + video

Veľké míľniky pre ruský hokej prišli v jedinom utorkovom zápase. Pri víťazstve Pittsburghu 5:3 nad Washingtonom dosiahol na métu 1000 bodov Jevgenij Malkin a na métu 1200 bodov Alexander Ovečkin.

Zástupca Penguins na to potreboval dva body a ten druhý dosiahol v 52. minúte. Vďaka tomu sa stal 88. hráčom histórie a piatym aktívnym hokejistom s 1000 bodmi v NHL. Dosiahol to pritom ako piaty Rus po Ovečkinovi (1200 bodov), Sergejovi Fiodorovovi (1179), Alexandrovi Mogiľnom (1032) a Alexovi Kovaľovovi (1029).

„Trochu to trvalo, ale konečne je koniec a mám 1000 bodov. Dýcham normálne. Ďakujem mojim spoluhráčov. Je to špeciálny deň pre moju rodinu, mojich priateľov. Hokej hrám celý život a je úžasné byť tu a vyhrať nad Washingtonom. Určite je to špeciálny deň. Je to šialené číslo. Vyrastal som v malom meste a nikdy som si nemyslel, že budem hrať v NHL, nie to, že v nej nazbieram 1000 bodov,“ povedal Malkin, ktorý v 848 zápasoch zaknihoval 391 gólov a 609 asistencií.

Ovečkin svoj míľnik dosiahol len dve minúty po svojom krajanovi, keď prihrával na gól Johna Carlsona. Stal sa len 49. hráčom histórie, ktorý v NHL nazbieral 1200 bodov, pričom z aktívnych to dokázali len Joe Thornton (1468) a Sidney Crosby (1206), ktorý to dokázal nedávno.

Kapitán Washingtonu potreboval na dosiahnutie tejto méty 1072 zápasov, pričom v nich strelil 653 gólov a pridal 547 asistencií. Aj svoj 1000. bod v kariére dosiahol proti znepriateleným Penguins. Sidney Crosby mu v utorok pogratuloval priamo na ľade.

Obaja dokopy sú odteraz len štvrtým párom hráčov v histórii ligy, ktorí dosiahli 1000 bodov po tom, čo boli draftovou jednotkou a dvojkou v rovnakom roku. Pred nimi to dokázali Guy Lafleur a Marcel Dionne, Pierre Turgeon a Brendan Shanahan, Joe Thornton a Patrick Marleau.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 13. 03. 2019 | Rubrika: Správy z NHL