Jágr zažiaril a dostal svoj klub do najvyššej českej súťaže + video

Nestarnúci Jaromír Jágr by mohol v budúcej sezóne žiariť v najvyššej českej súťaži. Na Veľký piatok totiž štyrmi gólmi zariadil postup Kladna do Tipsport extraligy, keď strelil všetky jeho góly pri výhre nad Českými Budějovicami.

Štyridsaťsedemročný veterán zaznamenal čistý hetrik v prvých 25 minútach duelu a v závere druhej tretiny pridal štvrtý gól. Kladno zvíťazilo v 10. kole baráže 4:2 a s predstihom si zaistilo miestenku medzi českou elitou prvýkrát po piatich rokoch. Na dva góly prihral Jágrovi Tomáš Plekanec.

Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL je s 10 gólmi najlepším strelcom baráže a spolu s Plekancom vedú jej produktivitu s 13 bodmi. Jágr je aj vlastníkom klubu Rytíři Kladno, ktorý postúpil z prvej českej ligy po prvý raz od sezóny 2013/14.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 20. 04. 2019 | Rubrika: Video