Slovenský obranca Bostonu, Zdeno Chára, bodyčeky rozdáva, ale súperi sa proti nemu chcú aj vytiahnuť a naraziť na mantinel jeho. Výnimkou nie sú ani hráči Columbusu, pričom jednému sa to v utorok vypomstilo.

Ešte za bezgólového stavu v ôsmej minúte sa Cháru pokúsil na mantinel v strednom pásme naraziť Josh Anderson. Kapitán Bruins vyvážal puk z vlastného pásma, ale úmysel protihráča si všimol, stihol sa mu vyhnúť a ten tvrdo narazil do plexiskla:

Ako sme už spomínali v sumári, Chára sa v stredajšom zápase prezentoval aj iným zaujímavým momentom. V strede druhej tretiny zabránil Booneovi Jennerovi zvýšiť vedenie Columbusu na 2:0, keď v bránke zaskočil za Tuukku Raska a čepeľou svojej hokejky odvrátil už takmer istý gól:

Cháru by iste potešilo, ak by dané momenty prišli vo víťaznom zápase. Jeho tím totiž stredajší duel prehral 1:2 a rovnakým pomerom teraz prehráva aj v celej sérii.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 01. 05. 2019 | Rubrika: Slováci v NHL