Kakko verí, že môže byť draftovou jednotkou

Fínsky krídelník Kaapo Kakko bol v celej sezóne radený skôr na pozíciu budúcej draftovej dvojky, no on sa počas svetového šampionátu snaží pretlačiť do pozície draftovej jednotky.

V drese „Suomi“ sa osemnásťročnému rodákovi z Turku darí a v prvých piatich zápasoch strelil šesť gólov a pridal jednu asistenciu. Jack Hughes, najvyššie hodnotený korčuliar pred draftom, medzitým v drese USA v štyroch dueloch nebodoval.

„Tento turnaj je pre mňa z hľadiska draftu dôležitý. Myslím si, že môžem byť jednotkou,“ povedal Kakko pre ligový web. „Hrám dobre. Nevenujem príliš pozornosť Jackovi Hughesovi a jeho hre, ale som si istý, že som každému umožnil vidieť moje zručnosti a úroveň mojej hry. Pre tímy to nebude ľahká voľba.“

Draftovú jednotku bude v júni vyberať tím New Jersey Devils, dvojka pripadne tímu New York Rangers. Ak by si „Diabli“ vybrali Kakka, stal by sa prvým Fínom draftovaným z prvého miesta na drafte.

V tejto sezóne hrával v Liige za TPS, pričom v 45 zápasoch strelil 22 gólov, aby prekonal rekord Aleksandera Barkova s počtom gólov hráča do 18 rokov. S 38 bodmi v tejto vekovej kategórii skončil tretí za Barkovom (48) a Mikaelom Granlundom (40). Na juniorskom šampionáte pomohol k zlatu piatimi bodmi v siedmich dueloch, pričom druhý jeho gól bol víťazný vo finále proti USA.

„Je skvelé, že sa o mňa a o moju hru ľudia zaujímajú. Som rád, že som schopný hrať dobre a plniť si svoje úlohy. Na tomto turnaji je veľa skvelých hráčov NHL a je pre mňa veľká vec, že som proti nim schopný hrať dobre. Dúfam, že by som mohol hrať v NHL,“ poznamenal Kakko.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 18. 05. 2019 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL