Finále AHL: Jurčo pomohol Charlotte k ďalšej výhre + video

Tomáš Jurčo je o krok bližšie k titulu v nižšej AHL. Charlotte vyhralo tretí zápas finálovej série proti Chicagu 4:1, pričom slovenský útočník zaznamenal dve asistencie.

1. tretina
01:51 CHA Julien Gauthier (5) (Bean, McKeown)
2. tretina
02:16 CHA Jake Bean (1) (Jurčo, Nečas)(PP)
11:46 CHA Patrick Brown (5)(OS)
3. tretina
14:49 CHI Brooks Macek (3) (Whitecloud, Tynan)
16:55 CHA Martin Nečas (4) (Brown, Jurčo) (PB)

Prvý zápas v Chicagu domácim nevyšiel, a tak sa po prvýkrát v sérii ujali vedenia hráči Charlotte. K stavu 2:1 na zápasy im pomohla stredajšia výhra 4:1, ku ktorej dvoma asistenciami prispel slovenský útočník Tomáš Jurčo. Košický rodák si z duelu odniesol aj plusový bod a tri strely. Do čierneho sa z Checkers trafili navrátilec zo zranenia Julien Gauthier, Jake Bean a Patrick Brown, ktorí vybudovali v prvých dvoch tretinách vedenie 3:0. Poistku do prázdnej brány pridal ešte dvojbodový Martin Nečas. Alex Nedeljkovic čelil až 39 strelám, ale prekonať ho dokázal len Brooks Macek. Oscar Dansk opustil duel s 22 zákrokmi. Wolves mali 15 striel na bránu v prvej i tretej tretine. „Myslím si, že spôsobom, akým sme hrali, sme si dali šancu na víťazstvo. Narazili sme však na skutočne dobrého brankára,“ poznamenal ich tréner Rocky Thompson.

Zápas číslo štyri sa odohrá vo štvrtok v Chicagu.