Chára tomu verí len ťažko: Stále sa cítim byť mladý

Skúsený slovenský obranca Zdeno Chára sa po ukončení kariéry Matta Cullena stal definitívne najstarším hráčom kanadsko-americkej NHL. Táto novinka neušla ani samotnému kapitánovi Bostonu, ktorý tomu poriadne nemôže ani uveriť.

Štyridsaťdvaročný trenčiansky rodák zverejnil na sociálnu sieť Instagram fotku v retro štýle, ktorá ho zachytáva v starom drese Bruins a s koženou „ochranou hlavy“. K tomu vyjadril svoje pocity o tom, že už nikto v lige nie je starší ako on.

„Je ťažké uveriť tomu, že som momentálne najstarším aktívnym hráčom v NHL. Je to už dávno od mojej prvej sezóny, ale stále sa cítim byť mladý. Mám možnosť hrať v NHL s a proti najlepším hráčom sveta, čo ma zároveň naučilo dve veci – byť skromný a vďačný a to, že vek je iba číslo,“ napísal Chára.

Cháru z trónu nemôžu zosadiť už ani hráči ako Joe Thornton či Patrick Marleau, ktorí stále čakajú na zmluvy. Návratom do NHL by to mohol urobiť Jaromír Jágr, ale ten v komentároch spomínaného príspevku potenciálne obavy Cháru uhasil.

„Máš šťastie, že som na ďalší rok už podpísal s Kladnom, inak by som ťa zosadil z trónu,“ poznamenal vtipne Jágr.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

It’s hard to believe I’m now the oldest active player in the NHL. It’s been a long time since my rookie season but this game always keeps me young. Having the opportunity to play in the league all these years with and against the best players in the world has taught me time and time again that it’s a humbling game and age is just a number! ———————————————————————— Je ťažké tomu uveriť že momentálne som najstarším aktívnym hráčom v NHL. Je to už dávno od mojej prvej sezóny, ale stále sa cítim mladý. Mám možnosť hrať v NHL s a proti najlepším hráčom sveta čo ma zároveň naučilo dve veci. Byt skromný a vďačný a to že vek je iba tvoje myslené číslo.

Príspevok, ktorý zdieľa Zdeno Chara (@zeechara33),
Autor: Jozef Struhár | Vydané: 13. 07. 2019 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL