Marner nechce zarábať menej ako Matthews. Kratšia zmluva je problematická pre tím

Tím Toronto Maple Leafs bol počas leta vytrvalý v snahách podpísať s Mitchom Marnerom sedem alebo osemročnú zmluvu. Informuje o tom Darren Dreger z televízie TSN, ktorý prináša aj pohľad na financie.

V júni vraj Maple Leafs dali talentovanému útočníkovi ponuku na 11 miliónov amerických dolárov ročne, ktorá by z neho urobila jedného z najlepšie platených hráčov NHL. Zahŕňala by aj vyplatenie výkonnostného bonusu 1,6 milióna amerických dolárov, ktorý mohol získať počas trvania nováčikovskej zmluvy.

Dregerov kolega Bob McKenzie dodáva, že keďže priemerná ročná hodnota zmluvy bola nižšia, akú má zmluva Austona Matthewsa, ponuky neboli pre Marnerov kemp akceptovateľné. Pripomeňme, že Matthews vo februári podpísal päťročnú zmluvu s „cap-hitom“ 11,634 milióna amerických dolárov.

Dreger tvrdí, že Marnerov kemp sa momentálne koncentruje na trojročnú zmluvu, ktorá by Torontu mohla priniesť komplikácie – Marner by mohol pri rastúcej platovej štruktúre v ročníku 2021/22 zarábať až 12 miliónov dolárov a tím by mu potom musel predložiť vysokú kvalifikačnú ponuku, aby si udržal jeho práva. Potom je tu tiež možnosť toho, že by hráč mohol byť neobmedzeným voľným hráčom už v roku 2023.

McKenzie verí, že najlepšie riešenie pre obe strany by v tomto bode bola trojročná premosťovacia zmluva, ale tiež upozorňuje, že Marnerove vysoké platové požiadavky (okolo 9-10 miliónov ročne) spôsobujú, že o ňu Toronto nemá záujem. Nevidí pritom, že by sa niečo tak skoro zmenilo, ak jedna či druhá strana neurobí niečo radikálne.

Marner bol v auguste v kontakte so švajčiarskym Zürichom, ktorý by mu mohol dať šancu trénovať s jeho mužstvom. Dreger verí, že ak sa v rokovaniach nič neposunie, hráč neskôr počas septembra do Švajčiarska skutočne aj odletí.

Toronto medzitým aktuálne na platy hráčov vynakladá 85,35 milióna amerických dolárov, takže je zhruba 4 milióny nad limitom. David Clarkson a Nathan Horton však po zapísaní na listinu dlhodobo zranených hráčov ušetria tímu 10,5 milióna dolárov. Zach Hyman a Travis Dermott, ktorých tiež sužujú zranenia, by na začiatku sezóny mohli tímu ušetriť 3,13 milióna dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 09. 2019 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL