Tím Montreal Canadiens sa vo štvrtok tešil z výhry 4:0 nad Minnesotou, ktorou ukončil deväťzápasovú sériu prehier vo vzájomných zápasoch. Veľkú zásluhu na tom mali aj Victor Mete a Nick Suzuki, ktorí strelili svoje prvé góly v NHL.

☝️#GoHabsGo pic.twitter.com/Ppttj65ihU

— Canadiens Montréal (@CanadiensMTL) 18. októbra 2019

Po 12-krát v klubovej histórii sa stalo, že dvaja hráči skórovali v lige premiérovo. Naposledy to dokázali Chris Higgins a Alexander Perežogin v roku 2005.

Ako prvý sa gólu dočkal Mete, ktorý v 15. minúte svojho 127. duelu v súťaži otvoril skóre zápasu. Ukončil tým najdlhšie čakanie na gól v histórii „Habs“.

„Je to dobrý pocit, keď som už konečne skóroval. Je to celkom cool. Diváci šaleli. Každý chcel už nejaký čas, aby som strelil gól. Bolo špeciálne vidieť, akí nadšení z toho boli,“ povedal dvadsaťjedenročný obranca, ktorý doteraz nazbieral v lige 22 bodov.

Suzuki skóroval v 20. minúte, keď zvyšoval vedenie na 3:0. Dvadsaťročný útočník na svoj debutový gól tak dlho nečakal – prišiel v jeho siedmom zápase kariéry. Na konte má aj jednu asistenciu.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 18. 10. 2019 | Rubrika: Video