Tyson Jost strelil prvý hetrik v NHL. Potreboval naň len 26 minút + video

Kanadský útočník Tyson Jost bol strojcom sobotného triumfu Colorada 6:2 na ľade Tampy Bay. Prispel k nemu tromi gólmi, aby zaznamenal svoj premiérový hetrik v NHL. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Dvadsaťjedenročný center otvoril skóre duelu vo štvrtej minúte. Druhý gól na 2:1 pridal o 20 minút neskôr a hetrik skompletizoval už v 27. minúte, keď zvyšoval náskok Avalanche na 4:1. Na všetky góly potreboval iba 26 minút a 6 sekúnd. Skóroval z každej jeho strely v zápase.

„Je to úžasné, skvelý pocit. Už ako dieťa som sníval, že sa mi to raz podarí. Bol to naozaj výnimočný okamih,“ povedal o jednom z míľnikov svojej kariéry rodák z provincie Alberta.

Jost si rozšíril konto na štyri góly a päť bodov v ôsmich stretnutiach sezóny. Razom je druhým najlepším strelcom tímu. V 148 zápasoch v NHL si spolu pripísal 51 bodov za 25 gólov a 26 prihrávok. Zatiaľ hral iba za Colorado, ktoré ho draftovalo v roku 2016 z celkového 10. miesta.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 20. 10. 2019 | Rubrika: Video