Ukončí Ducheneovi výborný štart do sezóny zranenie?

Hviezdny útočník Matt Duchene si užíval výborný vstup do svojho pôsobenia v tíme Nashville Predators. Teraz je však obava, že mu v jeho pokračovaní zabráni zranenie, ktoré utrpel pri štvrtkovej výhre 4:0 nad Minnesotou.

Duchene zápas nedohral pre zranenie dolnej časti tela, ale nie je známe, kedy ho mohol utrpieť. Po druhej prestávke sa nevrátil na striedačku a naposledy hral tri a pol minúty pred koncom druhej dvadsaťminútovky.

Pred predčasným odchodom dvadsaťosemročný Kanaďan nebodoval. V prvých desiatich zápasoch však strelil dva góly a pridal deväť asistencií, aby bol najproduktívnejším hráčom Predators. S nimi sa dohodol na spolupráci v lete, keď podpísal sedemročnú zmluvu za 56 miliónov dolárov.

Jeho výkony v úvode sezóny pomáhali tímu vyrovnávať sa ľahšie s absenciou zraneného Filipa Forsberga, a tak by jeho absencia bola veľkou ranou. Tréner Peter Laviolette o zranení po stretnutí nevedel povedať nič.

Nashville bude späť v akcii v sobotu v Tampe.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 25. 10. 2019 | Rubrika: Správy z NHL