Alex Ovečkin pokoril zápis ďalšieho veľkého strelca histórie NHL + video

Kapitán Washingtonu Alex Ovečkin prispel ku štvrtkovej výhre 5:4 po predĺžení na Floride dvoma gólmi. Boli o to významnejšie, že vďaka nim predstihol ďalšie veľké meno v historických štatistikách NHL.

Tridsaťštyriročný Rus vrátil Capitals do zápasu, keď v druhej tretine za šesť minút vyrovnal stav z 1:3 na 3:3. Bol to jeho 136. viacgólový zápis v NHL, čím sa dostal pred Mikea Gartnera na siedme miesto historického poradia. Tri mu chýbajú na Marcela Dionnea, na rekordéra Waynea Gretzkyho ešte 53.

Ovečkin si vďaka trojbodovému výkonu rozšíril konto na 13 gólov, s ktorými mu patrí delené druhé miesto v lige. S 22 bodmi v 17 dueloch sezóny je šiesty, o štyri body za spoluhráčom Johnom Carlsonom.

Po 1 101 zápasoch základnej časti má osemnásobný víťaz Maurice Richard Trophy na konte 671 gólov a 562 asistencií, spolu 1 233 bodov. Aktuálne je 12. najlepším strelcom histórie a 13 gólov potrebuje na dostihnutie jedenásteho Teemu Selänneho. Líder Gretzky je ešte ďaleko (894).

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 08. 11. 2019 | Rubrika: Video