V jednoduchosti je krása. To si zrejme povedal obranca Brendan Guhle, ktorého nahodenie puku od mantinelu z veľkej diaľky skončilo v bráne a on si pripísal prvý gól v NHL. Čakal naň dlho, veď v súťaži debutoval ešte v sezóne 2016/17.

Dvadsaťdvaročný rodák z Edmontonu v siedmej minúte prvej tretiny vyrovnal stav na 1:1. Zaznamenal štvrtý bod v jeho 15. zápase tohto ročníka a celkovo 13. bod v 44. dueli v kariére. Prvých päť bodov za asistencie získal ešte v sezóne 2017/18 v drese Buffala.

Guhle debutoval v súťaži 3. decembra 2017 v zápase proti Bostonu. Sabres ho pritom draftovali už v roku 2015 z celkového 51. miesta. Za Ducks nastúpil prvýkrát 16. decembra 2018, zhodou okolností tiež proti Bruins.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 28. 11. 2019 | Rubrika: Video