Brankár Ottawy Craig Anderson nebude na sobotný zápas vo Philadelphii spomínať v dobrom. Opustil ho už po siedmich minútach pre zranenie, ktoré utrpel pri snahe o zákrok. Gól, ktorý pri tom inkasoval, navyše ani neplatil.

Tridsaťosemčoný Američan inkasoval dvakrát už v úvodných šiestich a štvrť minúte. Po ďalších 45 sekundách ho prekonal prakticky spoza brány aj Oskar Lindblom a Anderson pritom utrpel zranenie v dolnej časti tela. Hneď odkorčuľoval na striedačku a do hry sa už nevrátil.

Lindblomov gól na 3:1 pre Flyers napokon neplatil, lebo tréner Senators D.J. Smith úspešne využil trénerskú výzvu reklamujúc postavenie mimo hry. O zdravotnom stave svojho brankára povedal len toľko, že hádam bude o ňom vedieť viac po návrate tímu do Ottawy.

Pre Andersona išlo celkovo o 16. zápas v tejto sezóne. Z 13 štartov len päť doviedol do víťazného konca. V sobotu ho vystriedal v bráne Anders Nilsson, ktorý inkasoval ďalšie dva góly pri prehre Ottawy 3:4.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 08. 12. 2019 | Rubrika: Video