Ktorí hráči sa najviac vyžívajú v predĺžení troch proti trom?

Predĺženia vo formáte troch proti trom sa v NHL začali využívať v ročníku 2015/16. Divákom prinášajú atraktívne predstavenie a znížili počet zápasov končiacich nájazdmi. Zaujímalo by vás, ktorým hráčom sa v nich darí najviac?

Tak na to sa zameral Jared Clinton z renomovaného magazínu The Hockey News, ktorý poukázal na 11 najproduktívnejších hráčov vo formáte troch proti trom. Tu sú:

1. Leon Draisaitl, Edmonton – 8 gólov, 18 bodov – pomáha, že je súčasťou najúdernejšieho útočného dua v lige. Len Jonathan Toews a Brad Marchand strelili v hre troch proti trom viac gólov. Jeho 16 primárnych bodov je tiež najviac v celej NHL.

2. Johnny Gaudreau, Calgary – 7 gólov, 17 bodov – v tejto sezóne mu to nejde podľa predstáv, ale historicky sa mu v predĺžení troch proti trom darilo. Dokonca sa s Brentom Seabrookom delí o najproduktívnejšiu sezónu v histórii tohto formátu – v ročníku 2015/16 nazbieral sedem bodov.

3. Anže Kopitar, Los Angeles – 4 góly, 16 bodov – až šesť jeho asistencií je sekundárnych, čo je najviac od zavedenia tohto formátu. So štyrmi gólmi sa radí na 31. miesto ligového poradia.

4. Connor McDavid, Edmonton – 6 gólov, 15 bodov – pozoruhodné v jeho prípade je najmä to, že žiaden z jeho bodov nebol sekundárneho charakteru. Viac primárnych bodov má na konte len Draisaitl.

5. Artemij Panarin, Rangers – 4 góly, 15 bodov – má o bod menej ako Kopitar, ale má navrch vo väčšom počte primárnych bodov. Zaznamenal ich 11, kým Slovinec 10. V hre troch proti trom odohral pritom len 83 minút. Nikto nad ním neodohral menej ako 94 minút.

6. Jonathan Toews, Chicago – 9 gólov, 15 bodov – v sezóne 2015/16 viedol ligu s piatimi gólmi v predĺžení, ale dva strelil pri presilovke, a tak jeho počet v tomto prehľade klesol na deväť – aj s týmto počtom je však najlepší od zavedenia formátu.

7. Patrick Kane, Chicago – 6 gólov, 14 bodov – je na tom podobne ako McDavid, akurát získal o jednu asistenciu menej. Aj vďaka jeho súhre s Toewsom je Chicago pre súperov v nadstavenom čase tvrdým orieškom.

8. Jevgenij Kuznecov, Washington – 6 gólov, 14 bodov – Alex Ovečkin strelil viac gólov v predĺženiach, ako ktokoľvek iný. Pri formáte troch proti trom má však Washington lepšieho strelca – Kuznecova.

9. Mark Scheifele, Winnipeg – 8 gólov, 13 bodov – nepatrí medzi streleckú elitu v NHL, ale v hre troch proti trom strelil už osem gólov, s ktorými je druhý. Najbližší spoluhráč na neho stráca štyri presné zásahy.

10. Seth Jones, Columbus – 7 gólov, 13 bodov – prvý obranca sa do zoznamu nedostal len zásluhou asistencií – dokonca len dvaja hráči v prehľade strelili viac gólov, ako on. Jeho úspešnosť streľby v predĺženiach je 41,2%.

11. T.J. Brodie, Calgary – 3 góly, 13 bodov – zoznam rozšíril na 11 korčuliarov, pretože to, že sa bodovo rovná so Scheifelem a Jonesom stojí za zmienku. Väčšina jeho bodov však prichádza z asistencií. Len osem bodov bolo primárnych.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 10. 12. 2019 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL