MSJ 2020: Vo finále uvidíme súboj Kanady a Ruska

Sobota priniesla na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov semifinálové duely. Účasť v zajtrajšom finále si v nich vybojovali tímy Ruska a Kanady.

Švédsko – Rusko 4:5 PP (2:3, 1:0, 1:1, 0:1)
Švédsko a Rusko medzi sebou odohrali atraktívny boj o finále, ktorý rozuzlilo až predĺženie. Sklamaní boli Švédi, ktorým sa podarilo zvrátiť nepriaznivý stav, aby nakoniec aj oni pocítili trpkosť zvratu. Sokolov vynútil v 49. minúte predĺženie, v ktorom o postupe Ruska rozhodol Morozov. Rusi viedli po góloch Morozova, Chovanova a Sokolova 3:1. Fagemo, Sandin druhým gólom v zápase a Lundkvist otočili na 4:3. Na strely vyhrali Rusi 44:25.

Kanada – Fínsko 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Druhé semifinále bolo jednoznačnejšie a Kanada o svojej výhre rozhodla už v prvej tretine, v ktorej skórovali McMichael, Lafreniere, Drysdyle a Dellandrea. Lafreniere pridal piaty gól v druhej tretine a čisté konto vychytal Hofer, ktorý čelil 32 strelám. Na Annunena smerovalo 39 striel.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 04. 01. 2020 | Rubrika: Reprezentácia