Treba ísť šťastiu naproti, povedal Rantanen po druhom hetriku v NHL + video

Fínsky útočník Mikko Rantanen bol strojcom sobotného víťazstva Colorada 5:2 nad Jersey. Zariadil ho svojím druhým hetrikom v NHL, ktorý mu vyniesol aj post prvej hviezdy zápasu.

„Strelecky som sa v poslednom čase trochu trápil, ale dnes mi pomohli aj šťastné odrazy puku. Musíte sa neustále snažiť a dostávať sa do šancí. Raz ten gól príde a to bol dnes aj môj prípad. Išlo však o skvelý tímový výkon, všetci hrali dobre,“ povedal po zápase Rantanen.

Dvadsaťtriročný krídelník otvoril skóre duelu v 32. minúte. Už v ôsmej sekunde tretej tretiny strelil víťazný gól na 3:0. Prvý hetrik od 7. februára 2017 proti Montrealu zavŕšil 16 sekúnd pred koncom strelou do prázdnej brány.

Rantanen skóroval v druhom zápase po sebe, ale predtým ťahal trojzápasové gólové suchoty. Bodoval v piatom z posledných šiestich duelov. V 26 stretnutiach sezóny získal 31 bodov za 15 gólov a 16 prihrávok. Kariérny počet bodov zaokrúhlil na 240 (95+145) v 265 zápasoch.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 05. 01. 2020 | Rubrika: Video