Kreider špekulácie nerieši, myslí len na Rangers

Chris Kreider povedal, že sa snaží ignorovať špekulácie o jeho odchode z tímu New York Rangers, ktorý zostáva jediným tímom v kariére dvadsaťosemročného amerického útočníka v Národnej hokejovej lige.

Už o mesiac nastane v NHL uzávierka prestupového obdobia, ale rodák z Boxfordu, ležiaceho kúsok od Bostonu, ktorý sa radí medzi adeptov na zisk jeho služieb, sa snaží myslieť len na to, čo sa deje na ľade.

„Sám seba si predstavujem len v drese Rangers a som členom Rangers, pokiaľ ním nebudem. Beriem to deň po dni, koncentrujem sa na vyhrávanie hokejových zápasov a snahu dostať nás do play-off,“ povedal Kreider.

Kreider, ktorý v doterajších 48 zápasoch zaznamenal 32 bodov za 17 gólov a 15 asistencií, je v poslednom roku svojej štvorročnej 18,5-miliónovej zmluvy a v lete sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom. Ešte sa pritom neobjavila správa, že by s Rangers rokoval o novej.

Newyorský tím má po 48 zápasoch bilanciu 23-21-4 a s 50 bodmi je na 13. mieste Východnej konferencie. Na play-off stráca momentálne až 11 bodov. Pred prestupovou uzávierkou odohrá ešte 13 duelov.

„Máme tu príležitosť. Vo februári hráme často. Teraz máme odohrané o dva zápasy menej ako väčšina tímov, takže to môžeme dohnať, ak budeme mať dobrý mesiac. Na to sa teraz koncentrujeme a to je jediné, na čo myslím,“ poznamenal Kreider.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 24. 01. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL