Craig Smith potvrdil streleckú formu prvým hetrikom v kariére + video

Americký útočník Craig Smith má za sebou strelecky najvydarenejší zápas v kariére. Vo štvrtok pomohol troma gólmi k výhre Nashville Predators 5:0 nad New Yorkom Islanders. Tešil sa tak z premiérového hetriku v NHL.

Tridsaťročný krídelník strelil otvárací a zároveň víťazný gól už po 35 sekundách prvej tretiny. V ôsmej minúte zvýšil náskok svojho tímu na 2:0 a v 32. minúte uzavrel skóre duelu. Strelecky sa presadil v treťom zápase v rade.

„Je to skvelý pocit. Mal som už niekoľko príležitostí streliť hetrik, takže som rád, že to napokon vyšlo. Spoluhráči mi k tomu veľmi pomohli,“ povedal médiám Smith, prvá hviezda duelu. V posledných troch dueloch skóroval dokopy päťkrát.

Smith si rozšíril konto na 16 gólov a 27 bodov v 56 zápasoch tejto sezóny, jeho deviatej v drese Predators i v NHL. Po 648 dueloch základnej časti má na konte 160 gólov a 326 bodov. Draftovaný bol v roku 2009 z 98. miesta.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 14. 02. 2020 | Rubrika: Video