Sanfordovi nestačil prvý hetrik v NHL. Pridal k nemu aj štvrtý gól + video

Americký útočník St. Louis Zach Sanford bude dlho spomínať na štvrtkový zápas proti Las Vegas. Strelil v ňom až štyri góly, no napriek tomu Blues prehrali na ľade Golden Knights 5:6 po predĺžení.

Dvadsaťpäťročný krídelník bol až druhou hviezdou duelu, v ktorom zaznamenal prvý hetrik v kariére a pridal gól naviac. Po 25 sekundách hry strelil otvárací gól, druhým v 10. minúte vyrovnal stav na 2:2. V 36. minúte zvyšoval náskok Blues na 4:2 a v 52. minúte ich posielal do vedenia 5:4.

Sanford je prvým hráčom Blues so štyrmi gólmi v zápase od 6. januára 2015, keď to dokázal David Backes. Rozšíril si konto na 12 gólov, s ktorými si už v 44. dueli sezóny vytvoril nové osobné maximum. Dokopy má na konte 25 bodov.

Rodák zo Salemu nastrieľal pred štvorgólovým výkonom spolu len 20 gólov v jeho prvých 142 zápasoch základnej časti NHL. Potreboval na ne viac ako dva celé ročníky. V 143 dueloch v dresoch Blues a Capitals získal zatiaľ 33 bodov.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 14. 02. 2020 | Rubrika: Video