Černák si opäť neustrážil lakeť: Súpera poslal k ľadu úderom do hlavy + video

Slovenský obranca Erik Černák si zo štvrtkového zápasu Tampy proti Vegas, ktorý skončil prehrou 3:5, odniesol okrem iného aj dve trestné minúty za faul lakťom.

Do konca druhej tretiny zostávalo necelých 12 minút, keď sa mladý Košičan pokúsil zabojovať o puk s Codym Eakinom. Popritom ho však lakťom zasiahol rovno do hlavy. Domáci útočník sa z ľadu postavil sám a odkorčuľoval na striedačku, kým hosťujúca 81-ka putovala na trestnú lavicu.

Vegas presilovku nevyužilo a Eakin duel dohral.

#GoBolts Erik Cernak elbows #VegasBo Cody Eakins in the head. pic.twitter.com/BqlQJb3cEp

— Here's Your Replay ⬇️ (@HeresYourReplay) February 21, 2020

Černák si zo stretnutia, v ktorom odohral 19 minút a 20 sekúnd, odniesol okrem menšieho trestu aj dva mínusové body, jednu strelu a jeden blok.

V tomto ročníku nazbieral už 43 trestných minút, s ktorými je tretím najvylučovanejším hráčom tímu po Patovi Maroonovi a Michailovi Sergačovovi. V sezóne už za jeden úder lakťom bol suspendovaný. V novembri ním však spôsobil Ramusovi Dahlinovi z Buffala aj otras mozgu.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 21. 02. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL