Pánik doplatí na príchod Kovaľčuka. Generálny manažér sa plánmi netají

generálny manažér tímu Washington Capitals, Brian MacLellan, hovoril v pondelok krátko po prestupovej uzávierky s novinármi. Medzi jeho odkazmi bola aj skutočnosť, ktorá sa týkala slovenského útočníka Richarda Pánika.

Washington deň pred prestupovou uzávierkou získal z Montrealu ruského krídelníka Iľju Kovaľčuka a už vtedy sa dalo predpokladať, že jeho príchod nebude mať pozitívny vplyv na pozíciu martinského rodáka.

Tieto predpoklady MacLellan potvrdil, keď povedal, že Kovaľčukovo miesto bude v treťom útoku, kde na pravom krídle nahradí práve Pánika.

„Môžeme ho na začiatku skúsiť v spodnej šestke a potom ho cez niektoré striedania vyskúšať aj vyššie. Bude to na tréneroch. Myslím si, že tí budú mať teraz viac flexibility,“ poznamenal MacLellan.

Kým tretí útok by mal byť v utorkovom zápase proti Jets v zložení Hagelin-Eller-Kovaľčuk, Pánik by mal klesnúť na ľavú stranu štvrtej formácie, v ktorej ho doplnia Nic Dowd a Garnet Hathaway.

„To je rozhodnutie trénerov, čo chcú s hráčmi urobiť. Predstavujem si, že ešte vyskúšajú rôzne kombinácie,“ skonštatoval MacLellan.

Pánik nastupoval vo väčšine sezóny v treťom útoku Capitals a v novom roku sa mu celkom začalo dariť s Carlom Hagelinom. Celkovo odohral v tejto sezóne 52 zápasov, v ktorých zaznamenal sedem gólov a osem asistencií. Nie je teda takým ofenzívnym prínosom, ako sa očakávalo, keď podpisoval štvorročnú zmluvu za 11 miliónov dolárov.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 25. 02. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL