Kubalík strelil tri góly v jednej tretine a tešil sa z prvého hetriku v NHL + video

Český útočník Dominik Kubalík potvrdil streleckú formu troma gólmi, ktoré znamenali jeho premiérový hetrik v NHL. Pomohol ním Chicagu otočiť zápas v tretej tretine a doviesť ho k víťazstvu 5:2 nad Tampou Bay.

Dvadsaťštyriročný plzeňský rodák strelil tri góly za 12 minút a 27 sekúnd v tretej tretine. V 46. minúte vyrovnal stav na 2:2, v 52. minúte využil presilovku a zvýšil náskok Blackhawks na 4:2. V 58. uzavrel skóre strelou do prázdnej brány.

„Som naozaj rád, že sa mi to podarilo. Snažil som len byť v okolí súperovej brány, tak ako v každom zápase. Dnes mi prialo šťastie,“ povedal Kubalík, prvá hviezda stretnutia.

Kubalík bodoval v treťom zápase v rade a bol to už jeho piaty viacgólový zápis od 11. januára tohto roka. Po 62 zápasoch jeho nováčikovskej sezóny má na konte 29 gólov a 43 bodov. Je jasne najlepším strelcom medzi nováčikmi v súťaži.

Autor: Marián Masaryk | Vydané: 28. 02. 2020 | Rubrika: Video