Blíži sa Rinneho koniec? Poile si to nemyslí

Generálny manažér tímu Nashville Predators David Poile si nemyslí, že čas Pekku Rinneho ako spoľahlivého brankára jeho mužstva sa blíži ku koncu v čase, keď je dohranie ročníka 2019/20 v ohrození.

„Vieme, že čas nakoniec dostane nás všetkých, hlavne v živote športovca,“ povedal Poile podľa The Tennessean. „On chytáva veľmi dobre. Mal občas aj zápas, v ktorom nebol taký dobrý. Predpovedám, že ak by sme sa tento rok dostali do play-off, že by Pekka vyhral niekoľko veľkých zápasov. Nemyslím si, že je na konci.“

Tridsaťsedemročný fínsky veterán bol draftovaný v ôsmom kole v roku 2004 a stal sa ikonou organizácie, ktoré nepoznala brankára s väčším počtom odchytaných zápasov, výhier, víťazstiev v play-off či čistých kont. V tomto ročníku sa však trápil a pri bilancii 18-14-4 mal 89,5% úspešnosť zákrokov a priemer 3,17 inkasovaného gólu na zápas.

Medzitým sa do popredia tlačí mladší Fín, Juuse Saros, ktorý pred prerušením ročníka štartoval v 34 zápasoch, kým Rinne v 35. Poile vie, že raz sa situácia otočí a tím si bude zvykať na novú brankársku jednotku či rovno nový tandem. So sebou to môže priniesť aj výzvy.

„Keď sa to stane, som si istý, že najťažšie to bude pre neho. A pravdepodobne to bude ťažké aj pre našich fanúšikov. Myslia si o Pekkovi veľa a očakávajú, že bude ako stena v každom zápase a že bude v každom zápase rozdielom, pretože presne to robil v každom zápase 10 alebo 12 rokov,“ poznamenal Poile.

Rinne má platnú zmluvu do konca sezóny 2020/21.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 04. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL