Opustí Gaudreau Calgary a zakotví tam Pietrangelo?

Zámorský odborník Eric Francis z televízie Sportsnet písal o dvoch hráčoch, ktorí by mohli zmeniť dres a oboch by spájala organizácia Calgary Flames.

Kanadský tím má momentálne päť obrancov s končiacimi zmluvami, takže je možné, že by mohli skúsiť zabojovať o služby Alexa Pietrangela, ktorý sa po sezóne môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

Ak by sa aj platový strop nemenil, Flames budú mať dostatok miesta a peňazí na míňanie práve pre končiace zmluvy obrancov. Nemuseli by mať najväčšiu šancu, ak by Pietrangelo išiel len po najväčšom balíku peňazí, ale Calgary je podľa Francisa tímom, ktorý by veci mohol urobiť zaujímavé.

Ak by sa tak nestalo, odborník verí, že defenzíva Flames bude zahŕňať Marka Giordana, T.J. Brodieho, Noaha Hanifina, Rasmusa Anderssona, Juusa Valimakiho, Olivera Kylingtona a Michaela Stonea. Naopak, Derek Forbort, Erik Gustafsson a Travis Hamonic by pravdepodobne skončili niekde inde.

Pôsobenie v Calgary sa pravdepodobne blíži ku koncu aj v prípade hviezdneho útočníka Johnnyho Gaudreaua. Francis si nemyslí, že ho Flames vymenia cez toto leto, ale neverí, že Gaudreau bude chcieť podpísať novú zmluvu a čaká, že práve to nakoniec povedie k výmene drobného útočníka.

Dvadsaťšesťročný rodák z New Jersey pritom strávil celú kariéru v Calgary, ktoré ho draftovalo zo 104. miesta v roku 2011. V doterajších 464 zápasoch nazbieral 445 bodov za 151 gólov a 294 asistencií. Pietrangelo zase celú kariéru strávil v St. Louis, ktoré z neho v roku 2008 urobilo draftovú štvorku. V 757 dueloch nazbieral 450 bodov (109+341).


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 15. 05. 2020 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL