Bobrovskij sa dokáže odraziť od ťažkej sezóny, verí nový generálny manažér

Nový generálny manažér tímu Florida Panthers, Bill Zito, má dôveru v brankára Sergeja Bobrovského a verí, že v budúcej sezóne bude podávať výkony, ktorými sa priblížili k svojim najlepším sezónam v NHL.

„Doprajte mu trochu pokoja. Bolo to pre neho nové prostredie, odlišná štruktúra, odlišný tím, odlišný systém. Ak mám tipnuť na niekoho, kto sa napraví a príde na to, čo urobiť, aby sa zlepšil, tak je to on. Čokoľvek to bude, dokáže to sám. Nepochybujem o tom. Bobrovskij bude v poriadku,“ povedal Zito.

Bobrovskij vo svojej prvej sezóne po podpise sedemročnej zmluvy v hodnote 70 miliónov amerických dolárov dosiahol najvyšší priemer inkasovaných gólov v kariére (3,23) a druhú najnižšiu úspešnosť zákrokov (90,0%). Florida skončila desiata vo Východnej konferencii.

Zito ruského brankára pozná, pretože predtým pracoval sedem rokov vo vedení Columbusu. Bobrovskij chytával za Blue Jackets medzi rokmi 2012 a 2019, pričom v ich drese mal 92,1% úspešnosť zákrokov a získal dve Vezinove trofeje. Na Floride by sa mu zišla väčšia podpora od defenzívy, na ktorú sa v Ohiu sťažovať nemohol.

„Musíme sa zamerať na našu zostavu. V čom môžeme rásť, to musíme riešiť. Musíme budovať tím, aby bol konzistentný a sústredený. Pozrite sa na Islanders, robia to najlepšie. Columbus v tom robí tiež dosť dobrú robotu. Dokážeme nasledovať ten vzorec? Ak áno, potom vykročíme správnym smerom,“ poznamenal Zito.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 19. 09. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL