Broadway sa lúči s ikonou: Rangers vykupujú Lundqvista zo zmluvy

Čas Henrika Lundqvista v tíme New York Rangers sa po 15 rokoch naplní. Darren Dreger z televízie TSN informuje, že sa očakáva jeho vykúpenie z posledného roku svojej zmluvy.

„Nanešťastie pre Henrika Lundqvista, bude tam rozchod medzi ním a New Yorkom Rangers v podobe vykúpenia zo zmluvy,“ povedal Dreger.

„Nie je to ľahké ani pre Rangers, vzhľadom k všetkému, čo Lundqvist organizácii poskytol. Bolo to náročné rozhodovanie, ale je to rozhodnutie, ktoré sa musí urobiť.“

Rangers sa už pred niekoľkými týždňami rozhodli, že v budúcej sezóne nevyužijú systém s troma brankármi, ale vrátia sa k tradičnému dvojčlennému tandemu. Vykúpenie Lundqvista by sa podľa Dregera mohlo stať realitou už v stredu.

Tridsaťosemročný Švéd, ktorý by v budúcom ročníku zaťažoval rozpočet sumou 8,5 milióna amerických dolárov, strávil na Manhattane celú kariéru. Z 887 zápasov vyhral 459, pričom v 64 neinkasoval ani jeden gól.

Po jeho vykúpení zo zmluvy zostanú v newyorskom tíme Alexandar Georgiev a Igor Šesťorkin, ktorý sa v uplynulej sezóne už ako nováčik etabloval na poste jednotky.

DOPLNENÉ: Tím New York Rangers v stredu oficiálne oznámil, že Lundqvista vykupuje zo zmluvy. Tento krok ušetrí tímu 3 milióny dolárov v platovom rozpočte v budúcej sezóne, ale bude ho stať dodatočného 1,5 milióna dolárov v sezóne 2021/22.

„Radi by sme Henrikovi poďakovali za jeho nemerateľné prínosy tímu New York Rangers. Od momentu, keď som sa stretol s Henrikom prvýkrát v roku 2005 bol dokonalým profesionálom. Jeho neúnavná pracovná morálka, vášeň pre hokej a láska k Rangers a mestu New York mu umožnili, aby sa stal jedným z najlepších brankárov v histórii a jedným z najlepších hráčov histórie našej organizácie. Prajeme do budúcna Henrikovi a jeho rodine len to najlepšie,“ vyhlásil prezident John Davidson.Autor: Jozef Struhár | Vydané: 30. 09. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL