MSJ 2021: Slováci sa v príprave proti Česku nezaskveli + video

Slovenská reprezentácie do 20 rokov má za sebou prvý a jediný prípravný zápas pred štartom juniorských majstrovstiev sveta. Výberu Českej republiky podľahla jasne 0:6.

Slovensko prehrávalo už po prvej tretine 0:3, keď súperov náskok vybudovali Novák, Teplý a Raška. V druhej tretine zvýšil vedenie Česka Pytlík a v tretej ho zveľadili Gut a Mužík.

Čisté konto vychytal Malík. V slovenskej bráne sa vystriedali Samuel Hlavaj a Šimon Latkóczy – obaja inkasovali po tri góly. Najlepšími hráčmi zápasu boli Malík z Česka a Juraj Eliáš zo Slovenska.

Duel nedohral kapitán Slovenska Samuel Kňažko, ktorý bol vylúčený do konca zápasu po tomto incidente:

#CBJ prospect Samuel Knazko got ejected for an illegal hit to the head in Slovakia’s exhibition game against Czech Republic earlier tonight. #WorldJuniors
pic.twitter.com/2LXWHuPCr1

— CBJ Coverage (@CBJcoverage) December 24, 2020

Slovensko odštartuje turnaj 25. decembra zápasom proti Švajčiarsku. Česi o deň neskôr proti Švédsku.

V ďalšom prípravnom zápase zdolala Kanada Rusko tesne 1:0, ale prišla v ňom o kapitána Kirbyho Dacha, ktorý bude musieť podstúpiť vyšetrenie röntgenom.

Canada's captain, Kirby Dach, left the ice and went straight to the dressing room after this play. pic.twitter.com/ZEzfG66aad