MSJ 2021: Rusi nestrelili ani gól, finále bude severoamerické

V noci z pondelka na utorok sa na juniorských majstrovstvách sveta odohrali semifinálové zápasy. Edmontonský turnaj napokon vyvrcholí o deň neskôr súbojom severoamerických rivalov.

Ako prvá si postup do boja o zlato zaistila domáca reprezentácia, ktorá si poradila s Ruskom hladko 5:0. Základy víťazstva boli položenú už v prvej tretine, ktorú po góloch Newhooka, McMichaela a Perfettiho vyhrala 3:0. V druhej tretine vedenie zveľadil Schneider a v 59. minúte uzavrel skóre strelou do prázdnej brány Cozens. Čisté konto vychytal Levi, ktorý kryl všetkých 28 striel. Jeho spoluhráči vyslali na bránu o sedem striel viac.

Zaujímavejší duel to bol medzi Spojenými štátmi americkými a Fínskom, ktorý skončil tesne 4:3. Po nerozhodnej prvej tretine prišla druhá, v ktorej Farinacci a Boldy skórovali v rozmedzí minúty a ôsmich sekúnd. Dvojgólové vedenie Američania držali veľmi dlho, ale Fínom sa duel podarilo zdramatizovať, keď Simontaival strelil v 52. minúte kontaktný gól a v 57. minúte vyrovnal stav Hirvonen. Osudná bola 59. minúta, v ktorej o triumfe Spojených štátov rozhodol Kaliyev. Fíni prestrieľali svojho súpera 36:26.

Kanada - Rusko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 2. Newhook (Schneider, Quinn), 11. McMichael (Pelletier, Cozens), 16. Perfetti (Byram, Cozens), 25. Schneider (Suzuki, Mercer), 59. Cozens (Pelletier)

USA - Fínsko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Góly: 13. Turcotte (Kaliyev, Faber), 36. Farinacci (LaCombe), 37. Boldy (Zegras, Caufield), 59. Kaliyev (Turcotte, Sanderson) – 15. Simontaival (Puutio, Heinola), 52. Simontaival (Puutio, Helenius), 57. Hirvonen (Lundell, Heinola)

Boj o tretie miesto sa odohrá dnes o 23:30 nášho času, finále je na programe zajtra o 3:30 nášho času.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 05. 01. 2021 | Rubrika: Reprezentácia