Konecny vsietil debutový hetrik. Flyers ho nezažili v derby 8 rokov + video

Na druhý hetrik v sezóne sme nemuseli čakať. Po Connorovi McDavidovi z Edmontou ho v tretí hrací deň dosiahol Travis Konecny z Philadelphie.

Dvadsaťtriročný Kanaďan pomohol s troma gólmi a asistenciou k výhre Flyers 5:2 nad rivalom z Pittsburghu. Hetrik bol pritom jeho prvý v kariére.

Jeho cesta začala už v prvej tretine, keď strelil v 8. a 10. minúte prvé dva góly zápasu. Tretí gól pridal v 13. minúte tretej tretiny, keď zvyšoval vedenie na 4:2.

Konecny je 12. hráčom Flyers, ktorý strelil hetrik v pennsylvánskom derby. Naposledy sa to podarilo Jakubovi Voráčkovi 20. februára 2013. Radosť z toho mal aj Gritty:

Travis Konecny @Enterprise hat trick!!! ???????????? #NHLFaceOff pic.twitter.com/CBaSK29Gan

— NHL (@NHL) January 16, 2021

„Je vždy fajn mať ten prvý za sebou. Ja som sa len snažil chodiť do tých správnych miest a chlapci urobili dobré prihrávky. Keď máte takú hĺbku v zostave, stačí vám ísť k bráne, otočiť sa a puk je tam hneď k dispozícii pre vás,“ povedal Konecny po zápase.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 16. 01. 2021 | Rubrika: Video