Tím Montreal Canadiens v pondelok opäť našiel recept na Edmonton, keď ho zdolal pomerom 3:1. Na cestu za víťazstvom ho pritom nasmeroval ruský obranca Alexander Romanov svojím prvým gólom v NHL.

Dvadsaťjedenročný rodák z Moskvy otvoril skóre stretnutia v desiatej minúte prvej tretiny, keď zužitkoval prihrávku Bretta Kulaka na strelu zápästím od modrej, ktorou prekonal všetko pred sebou, vrátane brankára Mikka Koskinena.

Romanov, ktorého Canadiens draftovali v roku 2018 z celkového 38. miesta, debutoval v NHL minulý týždeň. Doteraz odohral tri zápasy, v ktorých zaznamenal dva body (1+1). V priemere odohral 18 minút a 21 sekúnd na zápas.

Rýchlejšie z obrancov Montrealu vo vekovej kategórii do 22 rokov strelil svoj prvý gól len Bob Turner, ktorý na to v roku 1956 potreboval len dva zápasy. Tri potreboval aj David Wilkie v roku 1996.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 19. 01. 2021 | Rubrika: Video