Lindholm pochválil Markströma: Ten kontrakt si zaslúži

Útočník Elias Lindholm verí, že nový brankár tímu Calgary Flames, Jacob Markström, je hodný investície, ktorú do neho tím v mimosezónnom období urobil.

„Nateraz si svoj kontrakt zaslúži,“ povedal Lindholm o svojom krajanovi.

Markström podpísal s Flames ako neobmedzený voľný hráč šesťročnú zmluvu v hodnote 36 miliónov amerických dolárov po siedmich sezónach vo Vancouveri.

A práve proti svojmu niekdajšiemu tímu sa mu v dvoch z prvých troch zápasoch ročníka darilo. V sobotu ho vynuloval a v pondelok kryl 25 z 27 striel pri výhre 5:2. Svoje kvality ukázal najmä v pondelok.

„Je zrejmé, že tými výkonmi v prvej tretine pre nás ukradol bod alebo dva. Už tam sme mohli byť mimo hry,“ poznamenal Lindholm.

Vancouver v prvej tretine pondelkového zápasu prestrieľal Calgary 16:4, pričom sa dostal až do šiestich vysoko nebezpečných šancí. Markström pritom kapituloval len raz. Jeho spoluhráči následne skórovali trikrát v druhej tretine.

Tridsaťročný Švéd má v úvode sezóny bilanciu 2-0-1 s 93,5% úspešnosťou zákrokov a priemerom 1,99 inkasovaného gólu na zápas.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 20. 01. 2021 | Rubrika: Správy z NHL