Pánik hral po boku Bäckströma. Po zápase vyzdvihol Chárovu prihrávku

Slovenský útočník Washingtonu Richard Pánik strelil v utorkovom zápase proti Pittsburghu svoj druhý gól v tejto sezóne. Osemzápasové gólové suchoty pritom ukončil po vysunutí krajanom Zdenom Chárom, ktorého prácu pred gólom vyzdvihol.

„Bol to pekná prihrávka od Zdena. Ja som sa len snažil rýchlo prekorčuľovať k bráne a vyšlo mi to,“ prezradil Pánik.

Zesty primary assist for Zdeno Chara on Richard Panik's goal pic.twitter.com/fm3nDnPqLr

— SB Nation NHL (@SBNationNHL) February 24, 2021

Tridsaťročný martinský rodák vyrovnával v piatej minúte druhej tretiny stav na 1:1. Capitals prehrávali od siedmej minúty prvej tretine, do ktorej nemali ideálny nástup. Práve na tom by mali do budúcna zapracovať.

„Mali sme pomalý štart. Mentálne sme neboli od začiatku v zápase. Myslím si, že to platí pre každého. Musíme byť pripravení, keď sa vhodí puk,“ poznamenal Pánik, ktorého tím nakoniec prehral 2:3 po predĺžení.

Pánik, ktorý hral v zápase v útoku s Nicklasom Bäckströmom a T.J. Oshiem, má po 18 dueloch sezóny na konte dva góly a štyri asistencie. Chára má po rovnakom počte zápasov rovnakú bilanciu.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 24. 02. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL